Tajomstvo úspechu je vytrvalé trénovanie!

lodobogas

Tohtoročný 25. jún bude dôležitým dátumom, keďže v ten deň sa druhý krát bude konať Žitnoostrovský galop, dunajskostredské predkolo budapeštianskeho Národného galopu.

V porovnaní s minulým rokom, podujatie teraz prináša mnoho dôležitých zmien. V tomto roku dostanú príležitosť viacerí jazdci, aby si zmerali sily v hlavnom meste Maďarska. Okrem jazdca hostiteľa dostanú možnosť aj traja jazdci z pódia, ktorí tak môžu prezentovať seba a svoj obec. O tom a o ďalších informáciách týkajúce sa zmien sa bude hovoriť 26. apríla na mestskom úrade v Dunajskej Strede, kam organizátori srdečne vítajú všetkých záujemcov, nech je to zástupca obcí, remesla, koňa, alebo dokonca predavača. Fórum začína predpoludní o 10:00, po ktorom o 11:00 nasleduje tlačová beseda.

Žitnoostrovský galop bude aj tento rok veľkou výzvou pre jazdcov a ich koni. O svojom zážitku sme vyspovedali vlaňajšieho víťaza, Árpáda Egriho, ktorý jazdil vo farbách Šamorína.

Od tej doby, kedy som sa rozhodol, že štartujem na galope, som veľmi veľa trénoval. V podstate sa zúčastňujem na rýchlostných Western pretekoch, preto som pýtal pomoc od viacerých, na všetko si musím dávať pozor pri takých pretekoch, ako Žitnoostrovský galop. Bolo to veľmi ťažké, zo začiatku som mal aj strach, ale cítil som, že to pôjde. S mojim koňom sme tvrdo sme trénovali, denne dva krát, a pre koňa som zaviedol úplne inú stravu, aby som dopomohol k dobrej kondícií. Vyhrať preteky bol vynikajúci pocit, som hrdý, že som dosiahol svoj cieľ a postúpil som do Maďarska. Žiaľ na budapeštianskom galopu som nemohol štartovať so svojim koňom, lebo Becky mala nehodu, natiahla si nohu a nemohla pretekať. Dnes je už našťastie zdravá, ale na preteky ju už nebudem brať. Na Národný galop som si požičal koňa od môjho dobrého kamaráta, bolo to vidno aj na výsledkoch. Problémom bolo, že sme si neboli na seba zvyknutý. Všetkým jazdcom odporúčam, aby na Žitnoostrovskom galopu štartovali len s takým koňom, s ktorým majú plnú harmóniu. Počas cválaní je veľmi dôležité, aby jazdec a kôň poznali vzájomné pohyby, len tak možno vyhrať preteky, keď je plná harmónia. To, veľa trénovania a pozornosť je tajomstvo všetkého“ – povedal Árpád.